O nas

Piecownia to pracownia artystyczna na Nadodrzu we Wrocławiu, gdzie z jednej strony można kupić ceramikę, wyroby szklane czy artystyczne elementy wystroju wnętrza. Z drugiej strony można je też samemu stworzyć, czy nauczyć się je wytwarzać.
Nazwa Galerii nawiązuje do miejsca nazywanego przez studentów wrocławskiej ASP „piecownią”, w którym znajdowały się piece do wypału ceramiki. Ale to niejedyny związek Piecowni z wrocławską uczelnią artystyczną. W Galerii znajdziemy bowiem unikatowe, rękodzielnicze wyroby ze szkła i ceramiki, nietuzinkowe przedmioty z filcu i drewna, malarstwo, rzeźbę, grafikę i biżuterię wykonane przez absolwentów i profesorów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Właścicielką Piecowni jest Violetta Ciach-Melewska artystka i również absolwentka ASP we Wrocławiu.

Współpracujemy i zapraszamy do współpracy z nauczycielami, terapeutami i licznymi placówkami publicznymi. Organizujemy szkolenia dla pracowników, warsztaty terapeutyczne i wiele innych. Piecownia to doskonałe miejsce na nietypowe spotkanie, zorganizowanie happeningu. Czy oderwanie się od problemów dnia codziennego. 
Zapraszamy