O nas

Piecownia to pracownia artystyczna na Nadodrzu we Wrocławiu, gNazwa Galerii nawiązuje do miejsca nazywanego przez studentów wrocławskiej ASP „piecownią”, w którym znajdowały się piece do wypału ceramiki. Ale to niejedyny związek Piecowni z wrocławską uczelnią artystyczną. W Galerii znajdziemy bowiem unikatowe, rękodzielnicze wyroby ze szkła i ceramiki, nietuzinkowe przedmioty z filcu i drewna, malarstwo, rzeźbę, grafikę i biżuterię wykonane przez absolwentów i profesorów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Właścicielką Piecowni jest Violetta Ciach-Melewska artystka i również absolwentka ASP we Wrocławiu.wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Sztuka to nie tylko tworzenie fantastycznych przedmiotów. To również misja, w ramach której przekazujemy naszą wiedzę każdemu zainteresowanemu. Zwłaszcza o wrażliwej duszy. Do Piecowni zapraszamy zwłaszcza dzieci, które znajdą sposób i możliwości na artystyczne wyobrażenie swoich ekspresji. Z drugiej strony dorosłym również przyda się oderwanie od rzeczywistości. Czy to zawodowej, czy prywatnej. Niezależnie od wieku, warsztaty artystyczne to przede wszystkim przednia i twórcza zabawa
Współpracujemy i zapraszamy do współpracy z nauczycielami, terapeutami i licznymi placówkami publicznymi. Organizujemy szkolenia dla pracowników, warsztaty terapeutyczne i wiele innych. Piecownia to doskonałe miejsce na nietypowe spotkanie, zorganizowanie happeningu. Czy oderwanie się od problemów dnia codziennego.

Zapraszamy