Lepienie dla dzieci - warsztaty grupowe

Podczas spotkań dzieci poznają różne techniki tworzenia z gliny: lepienie z wałeczków, wygniatanie z bryły, budowanie z plastra gliny, wyklejanie formy gipsowej gliną, itp... Zapoznają się też z różnymi technikami zdobienia. Wiedza zostanie podana w atrakcyjny i sposób adekwatny do wieku

Każde spotkanie będzie posiadało temat przewodni. Przy czym struktura zajęć uwzględnia również naturalną potrzebę dziecięcej ekspresji, dlatego narzucony przez nas temat realizujemy w ciągu 45 minut. Natomiast ostatni kwadrans przeznaczony jest na tworzenie według własnego pomysłu.

Koszt: 60 min - 35 zł dzieci do lat 10 

Koszt: 90 min – 50 zł dzieci powyżej 12 lat 

Karnet 4 zajęć (4 zajęcia po 60m min) do wykorzystania w ciągu 30 dni 120 zł (dzieci do lat 10)


Karnet 4 zajęć (4 zajęcia po 90m min) do wykorzystania w ciągu 30 dni 180 zł (dzieci powyżej 12 lat)

Podczas zajęć korzystamy z materiałów wysokiej jakości, renomowanych marek.

Wszystkie przedmioty stworzone podczas zajęć należą do autora.

Zajęcia odbywają się w:
środa: od 15.00
sobota: od 11.00 

Dla najmłodszych - zajęcia dla dzieci od lat 2

Zapraszamy dzieci od lat 2 wraz z Opiekunem na niepowtarzalne warsztaty ceramiczne. Skupimy się nie tylko na czuciu.  Zabawa z gliną jest spotkaniem oddziałującym na wiele zmysłów.

Dlaczego jest to takie ważne?
 
Teoria integracji sensorycznej stworzonej przez dr A. Jean Ayers w latach 70-tych ubiegłego wieku pomogła zrozumieć, że niektóre problemy z zachowaniem  i emocjami dzieci spowodowane są deficytami w ich fundamentach sensorycznych. Co to tak naprawdę oznacza? Ano to, że aby dziecko rozwijało się harmonijnie, potrzebna jest współpraca wszystkich zmysłów. Dziecko w ciągu pierwszych siedmiu lat życia uczy odbierać się zmysłami otaczający je świat. Niemniej aby wykorzystać zebrane informacje, konieczne jest przetworzenie zebranych bodźców. Jeśli któryś ze zmysłów nie rozwinął się wystarczająco, dziecko może mieć problemy z funkcjonowaniem.
 
Dlatego warto zadbać o stymulację zmysłów już u małych dzieci. Dotyk jest pierwszym zmysłem rozwijającym się u dziecka jeszcze w łonie matki i jest w stanie sprawnie funkcjonować jeszcze zanim ukształtują się słuch i wzrok. Stąd niezwykła waga dotyku dla właściwego funkcjonowania układu nerwowego. Jeśli ciało nie jest wystarczająco stymulowanie dotykiem, staje się "niezrównoważone"*.
 
Każdy z małych uczestników otrzyma plaster gliny, który będzie wyjściem do stworzenia własnej pracy. 

Będziemy ćwiczyć małe rączki. 
Kulać wałeczki i kulki. 
Drapać szczoteczką. Smarować pędzlem. 
Dusić i ugniatać glinę.
Będziemy doświadczać różnych struktur, nie tylko korzystając z różnych rodzajów gliny (z ziarenkami i bez), ale też poczujemy makaron, ryż, kaszę, kawę., i inne ziarenka...

Koszt zajęć 60 minut: 35 zł
Zajęcia tylko dla grup min. 6 dzieci.